Hlasuj v soutěži Nej úsměv členů TP ☺..

°°..V neuvěřitelném světě..°° 2. díl

30. července 2010 v 12:43 | Nia*Nici [Nicooletka] :-* |  * V neuvěřitelném světě *
v neuvěřitelném světě
For blog-about-twilight.blog.cz

By Nia*Nici [Nicooletka] :-*

Díl 2.
- S názvem Hádka.
   Další den už jsem mluvila. Ale k tomu jsem nedokázala nic říct, i přesto že jsem na to myslela od rána do večera. Po týdnu už to bylo přijatelnější, ale byla to krutá bolest. Babičce už jsem to vysvětlila. Nabídla mi, abych se nastěhovala k ní. Do Kanady. Odsud. Z Finska. Není to vůbec daleko!
- Ahoj, tak co? Nastěhuješ se ke mně? Ty lidi tady některé určitě znáš, určitě si je vzpomínáš, jak jsi tady byla před třema rokama.
"No, ale babi.. Já.. Nevím.. Sice jsem u kamarádky..Ale mám tady školu, kamarády.."
- A co víc? Vím, že přátelé ti jsou teď mnoho, já to chápu. Ale tady, máš více než rodinu, tady v Kanadě tě všichni milujeme, máš tady, mě, dědu, tety, strejdy, sestřenice, staré přátele… A tam nemáš nikoho..
"No, tak..já si to do zítřka rozmyslím..A zítra ti zavolám.. Ano? A teď budeme končit, vyjde nás to moc draho.. Miluju tě, pa."
- Já tebe taky, holčičko. Telefon ohluchl.. Sakra co mám dělat? Mám se tam nastěhovat? Ano, pamatuju na Lucase - byli sme velcí přátelé, ale to se mohlo změnit. Pamatuju na Romana, ten krásný, bledý jako sníh, ten bratr od Lucase.. Chovají se k sobě jako nejlepší přátelé, ne jako bratři..
"Sáro?"
"Ano Adriano?"
"No..Uvažovala jsem.. Já tady nebudu mít věčně volný byt.. Tak jestli bys nechtěla zvážit tu nabídku u té tvojí babičky,"
"Ale,"
"Neskákej mi do řeči.." skočila mi do ní taky.. "protože.. Přece jenom tam máš nějakou rodinu, staré přátele.. jiné prostředí.. Budeš se z toho lépe vstřebávat, myslím.." při slově myslím se ušklíbla. "Samozřejmě, nepřeber si to špatně, nechci tě vyhodit! Ale já jen že.. Je mi dvacet jedna.. Tobě je šestnáct.. Můj manžel brzy přijede domů ze služebky.. A pochybuju, že on by se s tebou chtěl dělit o náš obývák. Jednoduše by ti sbalil kufry, a vykopl před dům, to mi věř.."
"Adriano, uvažovala jsi někdy o tom, že bys to s ním mohla vyřešit? Ano já vím, nemůžu tu zůstat na věky, samozřejmě, že se přestěhuju k babičce, jinou možnost stejně nemám.. Ale teď víš, že to nemám jednoduché.. Před týdnem mi……No, to je jedno.. A já se z toho oklepávám celkem rychle, na to, že už s tebou mluvím normálně, normálně si volám skoro 5x denně s babičkou, dokonce si dokážu vykouzlit úsměv na tváři. A víš dobře, že Tom mě tady drží nejvíc, nechce abych odjela. Ale já mu řekla, že odjedu, slyšíš dobře? Odjedu, ale ne teď, ne dnes, ne zítra. Ale odjedu. A budu se snažit odjet co nejdříve.Ale teď je to pro mě moc čerstvé. Dokázala bys sednout do letadla? Protože jak se mám dostat do Kanady? Autobusem, lodí, zase autobusem, pak taxíkem, nakonec pro mě přijede babička autem? Cestovala bych tam nejméně týden!"
"Víš ty co? Mám nápad! Tady můžeš zůstat ještě týden.. Kristián přijede ve čtvrtek. Snese tě tu nanejvýš jednu noc. A pak, se můžeš nastěhovat třeba k Tomovi, když tě tak podporuje!"
"Asi se sbalím hned, když mě vyhazuješ.."
"Ale,"
"Ne ale, Adriano, Buď se půjdu sbalit hned teď, nebo mi žekni jeden dobrý důvod, proč bych měla zůstat.."
"Protože tě nechci ztratit…"
"Tak proč mě vyhazuješ? Asi si budeš muset vybrat, buď já, nebo Kris, oba nás mít nemůžeš, Adriano. Takže si to rozmysli. Já jdu nahoru, zabalit si věci, zavolám Tomovi, ale pokud mi řekneš jeden dobrý důvod, abych zůstala, tak prosím, máš na to prostor půl minuty.." Mlčela.. Odpočítávám, 30, 29, 28,…
"Myslíš to vážně?"
"25."Ale to už jí bylo zbytečné říkat, podívala se na mě, v očích bolestné promiň a já měla půl minuty.

Komentáře? :)) Pííz O:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama